Zamknij

Osoba oskarżająca Sławomira Neumanna z zarzutami korupcyjnymi [NOWE FAKTY]

Redakcja
12.04.2018 16:05
Osoba oskarżająca Sławomira Neumanna z zarzutami korupcyjnymi [NOWE FAKTY]
fot. Archiwum RadioZET.plW

Jestem niewinny, oskarża mnie osoba która sama ma zarzuty korupcyjne - tak przewodniczący klubu PO Sławomir Neuman komentuje wniosek prokuratury o uchylenie mu immunitetu. Neumann zapowiada, że sam złoży immunitet. Prokuratura chce mu postawić zarzut przekroczenia uprawnień.

W lutym dotarliśmy do dokumentów

O sprawie byłego urzędnika NFZ, który zgłosił się do CBA i pomawia Neumanna pisaliśmy kilka tygodni temu. Zapewnia, że sprawa dotycząca kontraktu dla jednej z warszawskich klinik okulistycznych była już badana przez prokuraturę i ta wtedy sprawę umorzyła. Twierdzi, że wznowiono śledztwo z donosu osoby, która sama jest podejrzana w aferze korupcyjnej.

Neumann się wypiera

Nie znaleziono żadnego powodu, żeby postawić zarzuty łamania prawa czy przekroczenia uprawnień. Ta sprawa powróciła za sprawą osoby, która  wcześniej w sądzie pod przysięgą nie potwierdzała tych rewelacji a później napisała pomawiający mnie paszkwil żeby wznowić śledztwo. Ta osoba stała się świadkiem koronnym żeby oczerniać innych - mówi szef klubu PO Sławomir Neumann.

Obciążające zeznania

Chodzi o byłego urzędnika mazowieckiego NFZ. Jest podejrzanym w śledztwie które prowadzi warszawska prokuratura. Na początku 2016 roku zgłosił się do CBA i obciążył zeznaniami Neumana. Przewodniczący klubu PO jest przekonany, że obroni się w sądzie a zarzuty prokuratury są wyłącznie polityczne.

Według prokuratury Sławomir Neumann miał swoimi działaniami doprowadzić do tego, że prywatna klinika zarobiła ponad 13 milionów złotych. Politykowi grozi do 10 lat więzienia.

Zobacz także

Radio ZET/Mariusz Gierszewski