W czwartek rozpoczął się ostatni proces w sprawie Kajetana P.

Redakcja
06.09.2018 13:15
Ostatnia rozprawa Kajetana P. rozpoczęła się o 10.00.  Zbyszek Kaczmarek
fot. Zbyszek Kaczmarek/ East News Polska

W czwartek, o godzinie 10.00, w Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpoczęła się ostatnia rozprawa Kajetana P. oskarżonego o zabójstwo nauczycielki języka włoskiego.

Kajetan P. zimą 2016 roku brutalnie zamordował 30-letnią nauczycielkę języka włoskiego, z którą wcześniej umówił się na korepetycje. Do zabójstwa doszło w mieszkaniu kobiety. P. przewiózł ciało taksówką do wynajmowanego przez siebie mieszkania na ulicy Potockiej w Warszawie. Zwłoki 30-latki podpalił.

Zarzuty

P. zdążył uciec przed wymiarem sprawiedliwości na Maltę, jednak nie na długo – zatrzymali go tam funkcjonariusze policji z poznańskiego Zespołu Poszukiwań Celowych. Następnie przewieziono do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam składał wyjaśnienia przez kilka godzin. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Zobacz także

Usłyszał w sumie dwa zarzuty: zabójstwa oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, którego zaatakował podczas transportu samolotem wojskowym. Ciąży na nim kara dożywotniego pozbawienia wolności, jednak w jego przypadku sąd może ją „nadzwyczajnie złagodzić”. Jak wynika z ostatniej opinii biegłych psychiatrów i psychologów, Kajetan P. dopuścił się przestępstwa, będąc w stanie ograniczonej poczytalności.

Dwie różne opinie biegłych

Przypomnijmy, że na etapie postępowania przygotowawczego powstały łącznie dwie opinie biegłych. W pierwszej stwierdzono, że oskarżony działał w stanie całkowitej niepoczytalności. Warszawska prokuratura, mając wątpliwości do tego dokumentu, zleciła ponowną obserwację i sporządzenie kolejnej opinii. Końcowy werdykt biegłych informował, że Kajetan P. zabił 30-latkę w stanie ograniczonej poczytalności, ale był świadomy swojego czynu.

RadioZET/warszawa.wyborcza.pl/gloswielkopolski.pl/JZ