Zamknij

Ostatnia puszka Pawła Adamowicza. Miał być 1000 zł, jest prawie 16 milionów!

Redakcja
23.01.2019 00:04
Ostatnia Puszka Adamowicza
fot. Wojciech Stróżyk/REPORTER

Takiego finału wirtualnej zbiórki chyba nikt się nie spodziewał. Miał być tysiąc złotych, jest po tysiąckroć więcej! Ostatnia puszka prezydenta Pawła Adamowicza zapełniła się kwotą prawie 16 milionów złotych!

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zbiórkę na Facebooku zapoczątkowała po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza Patrycja Krzymińska. Kobieta wpadła na pomysł, by zapełnić „ostatnią puszkę prezydenta” na rzecz WOŚP.

– Serce mi pękło, jak zobaczyłam, ile radości przyniosło Panu Prezydentowi zebranie ponad pięciu tysięcy złotych i nie chciałam się zgodzić, żeby na tym się skończyła jego ostatnia puszka – wyjaśniała pomysłodawczyni akcji w rozmowie z gdansk.pl. 

Postanowiła zebrać 1000 złotych, ale szybko okazało się, że ostateczna kwota znacznie przekroczy tę zakładaną. Suma rosła w niewyobrażalnym tempie. Jeszcze w poniedziałek w południe w wirtualnej puszce prezydenta Adamowicza było półtora miliona złotych.

Zobacz także

We wtorek wieczorem suma sięgnęła 10 milionów i z każdą minutą rosła o dziesiątki tysięcy złotych. Patrycja Krzymińska nie kryła emocji. „Na ile my to idziemy? Pogubiłam się :)” – pisała do wspierających akcję.

 

patrycja krzymińska

Zobacz także

„Kobieto, jesteś wielka!”, „wielkie ukłony” - odpisywali jej internauci.

Ostatecznie dzięki zbiórce na konto WOŚP trafi aż 15 990 811 złotych! Pieniądze wpłaciło ponad 260 tysięcy osób. Internauci, gratulujemy!

RadioZET.pl/JŚ