Zamknij

Karygodne słowa publicysty „Sieci” o ostatniej puszce Pawła Adamowicza. „11 mln w trumnie”

Redakcja
24.01.2019 12:05
Karygodne słowa publicysty „Sieci” o ostatniej puszce Pawła Adamowicza. „11 mln w trumnie”
fot. Karol Makurat/REPORTER/East news

„W trumnie już 11 mln, a teraz kurs na europarlament. Żałoba w rozkwicie” – tak o ostatniej puszce WOŚP śp. Pawła Adamowicza wypowiedział się na Twitterze publicysta „Sieci” i „wPolityce”, Stanisław Janecki. Skandaliczne słowa wywołały natychmiastową reakcję internautów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jedna z Gdańszczanek – Patrycja Krzemińska – zainicjowała ostatnią zbiórkę WOŚP ku pamięci Pawła Adamowicza – „Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP”. Miała ona wynieść maksymalnie tysiąc złotych. Jednak ludzie tak bardzo zaangażowali się w akcję, że na koncie zbiórki obecnie jest prawie 16 milionów złotych. Środki mają zostać przeznaczone na pomoc dla gdańskiego szpitala świętego Wojciecha.

Zobacz także

We wtorek, w puszce było już 10 milionów złotych.

„W trumnie już 11 mln”

„W trumnie już 11 mln, a teraz kurs na europarlament. Żałoba w rozkwicie” – skomentował wówczas na Twitterze Stanisław Janecki, autor tekstów tygodnika „Sieci” oraz portalu „Wpolityce”. Sprawę nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Na reakcję internautów i mediów nie trzeba było długo czekać. Na Janeckiego wylała się fala krytyki. Jego haniebna wypowiedź nie przeszła bez echa.

Zobacz także

„Czy Pan mnie – ofiarodawcę może przestać obrażać? Czy na serio nie może Pan uszanować tyle tysięcy ludzi? Co Panu daje taki obraźliwy tekst? Satysfakcję? Miejsce w niebie? Proszę nie obrażać ludzi” – napisał pod postem Janeckiego jezuita Grzegorz Kramer.

Zobacz także

„Żaden filozof a na pewno dziennikarz nie skomentowałby tak pięknej mobilizacji narodowej w ten sposób zwłaszcza w kontekście niedawnej tragedii. Fizykiem kwantowym też pewnie nie jesteś mały zakompleksiony człowieczku” – stwierdził inny użytkownik Twittera.

„Jest pan odrażającym człowiekiem”

Nie zabrakło też osób, które napisały wprost: „jest pan odrażającym człowiekiem”. Z kolei poseł Platformy Obywatelskiej określił jego zachowanie mianem „obrzydliwego”.

Trudno dziwić się temu oburzeniu zwłaszcza dlatego, że zbiórkę wsparło ponad 250 tysięcy osób.

Autor karygodnej wypowiedzi jednak nie przemyślał swojego postępowania i kolejnym wpisem udowodnił, że krytyka go w żaden sposób nie dotknęła.

„Wystarczyło trochę podpuścić depozytariuszy mowy miłości i poszło takie szambo[...]”

„Stanisław Janecki – zwycięzca nagrody na obrzydliwość dnia!” – podsumowano na stronie facebookowej OMZRiK.

RadioZET/gazeta.pl/OMZRiK/Facebook/Twitter/JZ