Zamknij

Ostatnie chwile przed katastrofą w Chorwacji. Ważna decyzja prokuratury

09.08.2022 09:08

Polska prokuratura powoła biegłych w sprawie wypadku autokaru w Chorwacji, w którym zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Eksperci w zakresie rekonstrukcji wypadków drogowych "odtworzą" ostatnie chwile przed katastrofą.

Biegli odtworzą moment kraksy polskiego autokaru
fot. PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC

W wypadku polskiego autokaru w Chorwacji zginęli pielgrzymi, którzy jechali do miejsca kultu w Medjugorie. Inspekcja Transportu Drogowego poinformowała już firmę, do której należał autokar, o zamiarze przeprowadzenia kontroli.

Kontrolerzy sprawdzą między innymi dokumenty związane z czasem pracy kierowców oraz to, czy posiadali oni aktualne badania lekarskie i psychologiczne. Kierowca autokaru prowadzący pojazd w chwili wypadku miał 72 lata. Sprawdzone zostaną też dokumenty o stanie technicznym pojazdów.

Prokuratura powoła biegłych ws. wypadku autokaru w Chorwacji

Polscy śledczy współpracują w sprawie katastrofy drogowej z chorwackimi prokuratorami, mają przy tym dostęp do dowodów zebranych na miejscu kraksy. Jak ustalił reporter Radia ZET Daniel Wrzos, zostaną również powołani biegli z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Celem ich pracy będzie odtworzenie momentu kraksy autokaru.

W poniedziałek 8 sierpnia chorwackie media podały, że zmarł drugi z kierowców, którzy prowadzili autokar z Polski. Wśród przyczyn tragedii wymienia się zaśnięcie lub zasłabnięcie kierowcy.

RadioZET.pl/Daniel Wrzos