Ostro w Sejmie. Morawiecki: nie odwołacie Szydło i Rafalskiej!

Redakcja
06.06.2018 17:59
Morawiecki
fot. PAP

Burzliwa dyskusja w Sejmie. Premier zwrócił się z mównicy do posłów opozycji: oczywiście nie odwołacie minister Elżbiety Rafalskiej ani wicepremier Beaty Szydło, ale możecie zrobić coś dobrego: odwołajcie swoją politykę antyspołeczną – mówił Mateusz Morawiecki.

Zaczęło się od tego, że Platforma Obywatelska złożyła wnioski o wotum nieufności wobec wicepremier Szydło oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, argumentując, iż ponoszą one polityczną odpowiedzialność za protest osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów w Sejmie.

Dyskusja w Sejmie

Premier Mateusz Morawiecki, stwierdził w swoim wystąpieniu, że Szydło i Rafalska "odpowiadają za taką liczbę sukcesów w polityce społecznej, że kiedy rozmawia się z ludźmi we wszystkich miejscach Polski, to nie mogą uwierzyć w to, że ktoś mógł zgłosić wniosek o odwołanie z rządu pani premier i pani minister". Ze słowami szefa rządu ostentacyjnie nie zgodzili się posłowie opozycji.

Wotum nieufności

Szef rządu w stanowczy sposób zwrócił się do posłów Platformy Obywatelskiej – Oczywiście nie odwołacie pani minister, nie odwołacie pani premier, ale możecie zrobić coś dobrego: odwołajcie swoją politykę antyspołeczną (...) i zapraszamy was do naszego obozu; Polska jest jedna, chcemy współpracować razem z wami, chcemy współpracować ze wszystkimi, właśnie dla poprawy losu wszystkich grup społecznych, które były zapomniane w tym waszym modelu, neoliberalnym modelu – komentował Morawiecki.

RadioZET.pl/PAP/strz