Zamknij

„Pożyczył” autobus z zajezdni, żeby dojechać do domu. Jest zatrzymany

Joanna Zaremba
12.03.2019 12:39
„Pożyczył” autobus z zajezdni, żeby dojechać do domu. Jest zatrzymany
fot. Tomasz Kawka/East News

Policja zatrzymała 29-letniego mieszkańca Ostrołęki, który ukradł autobus z miejskiej zajezdni i pojechał nim do domu. Mężczyzna odpowie za kradzież, kierowanie pojazdem po pijanemu i bez uprawnień do prowadzenia autobusu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce aspirant Krzysztof Kolator poinformował, że do kradzieży doszło w poniedziałek po południu. Policja otrzymała wówczas zgłoszenie, że nieznana osoba ukradła z zajezdni MPK autobus.

„Autobus zaczął się staczać i uderzył w stojące niedaleko audi”

Jak się okazało, mężczyzna przejechał kradzionym pojazdem ponad 3 kilometry, z ulicy Kołobrzeskiej na ulicy 11 Listopada – w pobliże miejsca swojego zamieszkania.

Zobacz także

– Mężczyzna chciał wjechać w wewnętrzną ulicę. Opuścił jednak pojazd, nie zabezpieczając go. Autobus zaczął się staczać i uderzył w stojące niedaleko audi – powiedział rzecznik.

Mężczyzna był nietrzeźwy

Na podstawie monitoringu w zajezdni MPK oraz w autobusie udało się ustalić sprawcę kradzieży. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Ostrołęki. Mężczyzna był nietrzeźwy.

Zobacz także

– Prawdopodobnie chciał się dostać do domu i ukradł pojazd – ocenił rzecznik. 29-latek odpowie za kradzież autobusu, jazdę po pijanemu i kierowanie pojazdem bez uprawnień. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie.

Zobacz także

RadioZET/PAP/JZ