Zamknij

Zderzenie busa z ciężarówką. Nie żyją dwie osoby

Redakcja
17.08.2018 22:01
Zderzenie busa z ciężarówką. Nie żyją dwie osoby
fot. Shutterstock

Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w piątek po południu w miejscowości Chudek pod Ostrołęką. Droga powiatowa pomiędzy miejscowościami Łodziska i Chudek jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwają do późnych godzin nocnych. Policja na miejscu kieruje na objazdy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na drodze powiatowej zderzyły się bus, w którym podróżowało pięć osób, i ciężarówka przewożąca piach. Dwoje pasażerów busa zginęło na miejscu.

Zobacz także

Jak poinformowała ostrołęcka policja, do tragedii doszło po manewrze wyprzedzania. Według wstępnych ustaleń bus, którym oprócz kierowcy podróżowały cztery osoby dorosłe i czternastolatek, jechał w kierunku Obierwi. "Na krętej drodze, tuż przed wjazdem do miejscowości, kierowca najprawdopodobniej rozpoczął wyprzedzanie ciągnika rolniczego. W tym momencie zza zakrętu wyjechała z naprzeciwka wywrotka z piaskiem. Doszło do zderzenia" - poinformował PAP asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.
"Wywrotka przewróciła się na jezdnię i prawe pobocze. Z busa wypadło dwóch pasażerów, którzy siedzieli z tyłu i prawdopodobnie nie mieli zapiętych pasów. Zginęli na miejscu. Kierowca i pasażer siedzący z przodu oraz czternastolatek siedzący z tyłu zostali zabrani do szpitala w Ostrołęce. Kierujący wywrotką także trafił do szpitala. Kierujący ciągnikiem rolniczym oddalił się" - poinformował asp. Kolator.
Droga jest całkowicie zablokowana. Policja kieruje na objazdy od skrzyżowania w miejscowości Chudek przez Glebę, Dylewo i Obierwię.

RadioZet.pl/PAP/bm