Zamknij

Śmierć niemowlęcia w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawę bada prokuratura

Redakcja
04.01.2019 14:28
Śmierć niemowlęcia w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawę bada prokuratura
fot. Shutterstock

Prokuratura bada sprawę śmierci 4-miesięcznej dziewczynki w Ostrowie Wielkopolskim. O śmierci swojego dziecka poinformowali policję i pogotowie ratunkowe rodzice niemowlęcia. Śledczy będą sprawdzać, czy rodzice zapewnili dziecku właściwą opiekę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rodzice zauważyli, że ich dziecko nie daje oznak życia w piątek rano. Natychmiast wezwali policję i pogotowie ratunkowe. Na pomoc było już jednak za późno.

Na razie nie wiadomo, jak doszło do śmierci dziecka. Odpowiedź na pytanie o przyczyny zgonu ma przynieść dochodzenie.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko było chore. Czynności, jakie na miejscu prowadzi prokurator, zmierzają do ustalenia, czy rodzice zapewnili dziewczynce właściwą opiekę – przekazał prokurator Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak informuje portal ostrow24.tv, dzień wcześniej u dziecka pojawił się kaszel, który utrzymywał się do 2:00-3:00 w nocy.

Zobacz także

Planowana jest sekcja zwłok niemowlęcia. Śledczy będą weryfikować także informacje o stanie trzeźwości rodziców dziewczynki. W domu służby zastały jeszcze kilkoro starszego dzieci.

Portal Fakty Kaliskie podaje, że rodzina była pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Miała przydzielonego asystenta rodziny.

RadioZET.pl/PAP/ostrow24.tv/faktykaliskie.pl/JŚ