Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Śmierć niemowlęcia w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawę bada prokuratura

04.01.2019 14:28
xxx wiadomosci

Prokuratura bada sprawę śmierci 4-miesięcznej dziewczynki w Ostrowie Wielkopolskim. O śmierci swojego dziecka poinformowali policję i pogotowie ratunkowe rodzice niemowlęcia. Śledczy będą sprawdzać, czy rodzice zapewnili dziecku właściwą opiekę.

Śmierć niemowlęcia w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawę bada prokuratura fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rodzice zauważyli, że ich dziecko nie daje oznak życia w piątek rano. Natychmiast wezwali policję i pogotowie ratunkowe. Na pomoc było już jednak za późno.

Na razie nie wiadomo, jak doszło do śmierci dziecka. Odpowiedź na pytanie o przyczyny zgonu ma przynieść dochodzenie.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko było chore. Czynności, jakie na miejscu prowadzi prokurator, zmierzają do ustalenia, czy rodzice zapewnili dziewczynce właściwą opiekę – przekazał prokurator Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak informuje portal ostrow24.tv, dzień wcześniej u dziecka pojawił się kaszel, który utrzymywał się do 2:00-3:00 w nocy.

Planowana jest sekcja zwłok niemowlęcia. Śledczy będą weryfikować także informacje o stanie trzeźwości rodziców dziewczynki. W domu służby zastały jeszcze kilkoro starszego dzieci.

Portal Fakty Kaliskie podaje, że rodzina była pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Miała przydzielonego asystenta rodziny.

RadioZET.pl/PAP/ostrow24.tv/faktykaliskie.pl/JŚ

Oceń