Zamknij

Nie żyje niemowlę, rodzice z zarzutami. NOWE FAKTY ws. tragedii w Ostrowie Wielkopolskim

Redakcja
09.01.2019 17:15
Nie żyje niemowlę, rodzice z zarzutami. NOWE FAKTY ws. tragedii w Ostrowie Wielkopolskim
fot. Shutterstock

Zarzuty narażenia czworga dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszeli rodzice czteromiesięcznej dziewczynki z Ostrowa Wielkopolskiego, którą martwą znaleźli nad ranem 4 stycznia. Oboje byli wówczas nietrzeźwi. Pod opieką pary oprócz niemowlęcia było jeszcze troje rodzeństwa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Ustalenia prokuratury dały podstawy do przedstawienia rodzicom zarzutów – poinformował w środę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler.

Zdaniem prokuratora stan zdrowia zmarłej czteromiesięcznej dziewczynki był „trudny od urodzenia”. Z informacji lokalnych mediów wynika, że dziecko w noc poprzedzającą zgon, mocno kaszlało.

Zobacz także

- Dziecko wymagało szczególnej opieki rodziców – powiedział.

4 stycznia w godzinach porannych 27-letnia kobieta i jej 35-letni mąż zauważyli, że ich dziecko nie daje oznak życia. Na pomoc wezwali policję i pogotowie ratunkowe.

Okazało się też, że oboje małżonkowie w chwili tragedii byli pijani. Matka niemowlęcia miała ponad pół promila alkoholu w organizmie, ojciec  - ponad promil. W domu przebywało w tym czasie jeszcze troje rodzeństwa.

Zobacz także

- Stan nietrzeźwości rodziców potwierdza, że opieka w czasie, kiedy doszło do zgonu dziewczynki, była niewystarczająca – powiedział Maciej Meler.

Dlatego – jak wyjaśnił prokurator – rodzicom postawiono zarzuty narażenia czworga dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Rodzice dziecka przyznali się do zarzucanych im czynów. Zostali objęci policyjnym dozorem.

RadioZET.pl/PAP/JŚ