Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Atak na aktywistów LGBT. W grupę rzucono petardą. Padały wyzwiska

06.08.2019 23:49
Ostrów Wielkopolski. Atak na grupę Stonewall
fot. Monkpress/ EastNews

Incydent na trasie Letniej Akademii Równości organizowanej przez grupę Stonewall. W Ostrowie Wielkopolskim, gdzie na miejskim rynku aktywiści prowadzili rozmowy z mieszkańcami, pojawiła się grupa przeciwników, która chciała za wszelką cenę zakłócić wydarzenie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Grupa Stonewall odwiedzi łącznie siedem miast w ramach Letniej Akademii Równości. Aktywiści chcą rozmawiać z mieszkańcami, aby obalić szkodliwe mity na temat osób LGBT+, a zwłaszcza tzw. "ideologii LGBT".

Zobacz także

- Skala pomówień i dezinformacji na temat społeczności LGBT+ jest ogromna. Chcemy z tym walczyć w sposób, który uważamy za najbardziej efektywny - poprzez bezpośredni kontakt z osobami, które na co dzień nie mają okazji porozmawiać z wyoutowanym gejem czy lesbijką - tłumaczył Onetowi Mateusz Sulwiński.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Ostrowie Wielkopolskim. Na miejskim rynku szybko zjawili się przeciwnicy grupy, którzy za wszelką cenę chcieli wydarzenie zakłócić.

Zobacz także

- Pojawiło się kilka osób, najprawdopodobniej narodowców. Było widać, że to zorganizowana grupa, która przyszła na rynek w jednym celu. W naszą stronę poleciała petarda. Na szczęście była silna obstawa policji i nic poważnego się nie stało - mówi Onetowi rzecznik Grupy Stonewall.

- Jedna z osób, która przebywała na rynku, została wylegitymowana w związku z używaniem słów nieprzyzwoitych - informuje sierż. sztab. Małgorzata Łusiak z policji w Ostrowie Wielkopolskim.

RadioZET.pl/Onet