Zamknij

Ogromne ilości śmiercionośnych substancji. Tak wyglądał magazyn dopalaczy [GALERIA]

Redakcja
03.08.2018 13:06
Dopalacze
fot. Policja

Policjanci z CBŚP rozbili szajkę sprzedającą dopalacze w woj. wielkopolskim i podkarpackim. Do obrotu trafić miało ok. 44 kilogramów śmiercionośnych substancji.

Na miejscu zabezpieczono 15 kilogramów dopalaczy. Zatrzymano trzy osoby, którym w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wlkp. przedstawiono zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu ponad 44 kilogramów szkodliwych substancji. W składzie narkotyków były m.in. katynony.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Zabezpieczone środki to substancje psychoaktywne, których zażycie mogło zagrozić zdrowiu i życia. Z przeprowadzonych już badań wynika, że środki chemiczne mogły spowodować m.in. zawał serca, udar mózgu, śpiączkę, niewydolność nerek, wątroby, rozpad mięśni, a nawet doprowadzić do śmierci. Z ustaleń śledczych wynika, że nielegalne substancje trafiły do Polski z zagranicy. Teraz policjanci precyzyjnie ustalają kanał przerzutowy niebezpiecznych substancji oraz osoby zamieszane w ten proceder – poinformowali policjanci.

Zagłosuj

Czy narkotyki powinny być legalne?

Liczba głosów:

Zatrzymani to 32-letni mieszkaniec Kalisza oraz dwóch mieszkańców okolic Rzeszowa (33 l. i 25 l).  Wobec podejrzanych Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. zastosował  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Niewykluczone, że zatrzymani mogli mieć związek z odnotowanymi w regionie przypadkami zatruć i śmierci.

Zobacz też:

RadioZET.pl/Policja/maal