Zamknij

Niebezpiecznie nad wodą. Nurkowie szukają ciała 50-letniego mężczyzny

Redakcja
30.07.2017 15:16
Niebezpiecznie nad wodą. Nurkowie szukają ciała 50-letniego mężczyzny
fot. Wikipedia

Około godziny 13 w niedzielę 50-letni mężczyzna wskoczył do akwenu Piaski Szczygliczka koło Ostrowa Wlkp. na głębokości ok 2 m i od tego momentu nie wypłynął na wierzch. Ratowników o zdarzeniu zaalarmowała jego żona.

Zobacz także

Na miejsce przybyły grupy nurków strażackich z Dębnicy, Raszkowa oraz specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z Antonina. Cały czas trwają poszukiwania ciała.

Piaski-Szczygliczka to ośrodek sportowo - rekreacyjny w północnej części miasta Ostrowa Wlkp. o powierzchni ponad 80 ha. Na terenie ośrodka znajdują się dwa zbiorniki wodne, o łącznej powierzchni 32 ha z wyznaczonym miejscem do kąpieli i szeroką piaszczystą plażą o długości ponad 700 m.

Służby apelują o rozwagę

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina również o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Według danych RCB - w sobotę utonęło w Polsce pięć osób, a od 1 kwietnia w sumie 199.

Do wody nie należy wchodzić pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, skakać w nieznanych miejscach czy wchodzić do wody będąc rozgrzanym. Pływać można tylko w wyznaczonych miejscach. Nie należy pływać bezpośrednio po posiłku.

RadioZET.pl/PAP/DG