Zamknij

Ojciec znalazł w łóżku martwego syna. „To nie jest typowa sytuacja”

26.11.2019 12:06
Policja
fot. Shutterstock

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. powadzi postępowanie w sprawie wyjaśnienia przyczyn śmierci 21-latka z gminy Sieroszewice, którego ciało znalazł w łóżku jego ojciec – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

– To nie jest typowa sytuacja, w następstwie której następuje zgon i te dwa zdarzenia można wiązać – ocenił sprawę w rozmowie z PAP prok. Maciej Meler. Ojciec 21-letniego Adriana znalazł martwego syna w łóżku w poniedziałek, 18 listopada. Dwa dni wcześniej w sobotę chłopak pojechał ze znajomymi do jednej z dyskotek na terenie powiatu ostrowskiego.

Zobacz także

Zdaniem śledczych 21-latek przebywał tam około godziny. Do domu rodzinnego w gminie Sieroszewice w powiecie ostrowskim wrócił z ojcem, który po niego przyjechał. Całą niedzielę, zdaniem ojca, 21-latek miał przespać w łóżku. Gdy w poniedziałek ojciec wrócił do domu z pracy, znalazł ciało martwego syna w łóżku. Sprawą wyjaśnienia okoliczności i przyczyn śmierci zajęła się Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Prokurator Maciej Meler poinformował, że została przeprowadzona sekcja zwłok, ale jeszcze nie wpłynęła ostateczna opinia biegłych w sprawie zawartości alkoholu i środków odurzających w ciele 21-latka. Ponadto zlecono wykonanie badań histopatologicznych w celu oceny oraz diagnozy m.in. zmian nowotworowych w tkankach. „Zabezpieczono też monitoring z dyskoteki i przesłuchano osoby, które były w dyskotece ze zmarłym” – powiedział prokurator.

Zobacz także

Meler poinformował, że nie stwierdzono, żeby doszło do pobicia czy bójki, ale zmarły pracował jako mechanik samochodowy i „dlatego weryfikowane są ustalenia z przebiegu okresu poprzedzającego śmierć, czy może podczas pracy doszło do jakiegoś zdarzenia” – dodał. 

RadioZET.pl/PAP