Brutalnie zabili psa. Chcą dobrowolnie poddać się karze

Redakcja
03.10.2018 18:10
Brutalnie zabili psa. Chcą dobrowolnie poddać się karze
fot. Shutterstock

Dwaj mężczyźni, oskarżeni o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem i zabicie zwierzęcia, chcą dobrowolnie poddać się karze i spędzić w więzieniu po 10 miesięcy – poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Oskarżeni o zabicie psa mężczyźni w wieku 20 i 36 lat są mieszkańcami gminy Sośnie w powiecie ostrowskim. Do zdarzenia doszło w lipcu na posesji jednego z nich. „Zarzucono im, że znęcając się nad psem w celu jego uśmiercenia, trzymali zwierzę w powietrzu na założonym na szyi powrozie, a 20-latek bił zwierzę siekierą. Następnie martwego psa wrzucili do nieczynnej studni” – wyjaśnił Meler.

Zobacz także

Podczas śledztwa mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler poinformował, że wniosek prokuratury o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy wpłynął do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp.

Prokurator domaga się kary 10 miesięcy więzienia

„Prokurator domaga się dla każdego z oskarżonych kary 10 miesięcy więzienia, zakazu posiadania psów przez co najmniej 5 lat i wpłaty po 2 tys. zł na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt” – poinformował prokurator Maciej Meler.

Zobacz także

Ostateczna decyzja o wysokości kar dla 20- i 36-latka należy do ostrowskiego sądu. Według Kodeksu karnego za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/BM