Zamknij

Pobił 20-latka na śmierć, zwłoki leżały za kościołem. Grozi mu dożywocie

22.07.2020 17:34
Ostrowiec Świętokrzyski pobicie 20-latka
fot. Shutterstock

Zarzut zabójstwa usłyszał 21-letni Daniel K., podejrzany o zabicie 20-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego na tyłach kościoła przy ulicy Polnej. Do tragedii doszło kilka dni temu w nocy, podczas imprezy. Sprawca pobił na śmierć swoją ofiarę.

Zwłoki 20-latka znalazła mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, w niedzielę przed południem. Leżały na nieużytkach za kościołem przy ulicy Polnej.

Policja zatrzymała w sprawie trzy podejrzane osoby. Dwie przesłuchano w charakterze świadków i zwolniono. Jedną osobę, Daniela K., uznano za podejrzanego. W toku śledztwa policji i prokuratora usłyszał już zarzut zabójstwa.

Prokuratura w Kielcach: Pobił rok młodszego człowieka na śmierć

Zobacz także

K. miał zadać 20-latkowi „serię uderzeń pięściami i nogami w newralgiczne dla życia i zdrowia części ciała”. Chodziło o głowę, szyję oraz klatkę piersiową.

Spowodował liczne obrażenia w postaci między innymi złamań kości i krwotoków, które skutkowały śmiercią pokrzywdzonego

- przekazała Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

Czytamy, że podejrzany był już w przeszłości karany, do zdarzenia doszło więc w warunkach recydywy. - Podejrzany odbywał już w przeszłości karę pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne przeciwko życiu i zdrowiu - informuje prokuratura.

Zobacz także

Daniel K. nie przyznał się do winy, złożył wyjaśnienie niemające powiązań ze stanem rzeczywistym. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowy areszt. Podejrzany poczeka na wyrok za kratami. Grozi mu dożywotnie więzienie.

RadioZET.pl/Prokuratura.kielce.pl/Echo Dnia