Zamknij

Zawaliła się stodoła. W środku był 17-latek. "Być może chciał coś naprawić"

18.05.2021 16:41
Wypadek
fot. Gerard/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

W Ostrowinie niedaleko Oleśnicy (woj. dolnośląskie) zawaliła się stodoła. W środku znajdował się 17-latek, który wcześniej przyjechał pomóc rodzinie w remoncie budynku. Chłopak trafił do szpitala - ma uszkodzony m.in. kręgosłup i miednicę. 

Wypadek, o którym poinformował na Facebooku profil ratowniczy "Oleśnica 998", miał miejsce w poniedziałek w Ostrowinie niedaleko Oleśnicy (woj. dolnośląskie). 

Ostrowina. Zawaliła się stodoła. W środku był 17-latek

"W miejscowości Ostrowina doszło do zawalenia się budynku gospodarczego. Poszkodowana została jedna osoba - to kilkunastoletni chłopiec. Po rannego przyleciał śmigłowiec LPR" - napisano. Opublikowano też zdjęcia budynku po zawaleniu:

Na miejsce wezwano straż pożarną, dotarł także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Okazało się, że pod gruzami znajdował się 17-latek, którego ostatecznie przetransportowano helikopterem do jednego ze szpitali we Wrocławiu. 

"Nastolatek odniósł ogólne obrażenia ciała – między innymi urazu miednicy oraz kręgosłupa. Został zabezpieczony przez Ratowników Straży, a następnie ewakuowany i przekazany Ratownikom Medycznym. Według zapewnień poszkodowanego, który był cały czas przytomny, nikt oprócz niego, w momencie zaistnienia zdarzenia, nie znajdował się w budynku" - czytamy na olesnica998.pl. 

Media: 17-latek miał pomóc w remoncie budynku

Jak z kolei podaje "Gazeta Wrocławska", chłopak przyjechał do Ostrowiny z innej miejscowości, aby pomóc krewnym w remoncie budynku. Gazeta dodaje, że oprócz miednicy i kręgosłupa, poszkodowany ma "mocno potłuczone nogi". 

- Próbował oderwać suchą deskę i wtedy wszystko się na niego zawaliło. Z ustaleń policji wynika, że chłopak wszedł do stodoły z piłą i próbował wycinać fragment drewnianej konstrukcji. Być może chciał coś naprawić i wtedy stodoła się zawaliła - powiedział w rozmowie z "GWroc" Jan Żartecki, sołtys Ostrowiny. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/olesnica998.pl/Facebook/gazetawroclawska.pl