Koniec dobrej pogody. IMGW wydał ostrzeżenia

Redakcja
15.04.2018 18:19
Deszcz
fot. Pixaba

Wszystko wskazuje na to, że na jakiś czas musimy pożegnać słońce. Aktualne informacje IMGW zapowiadają kolejny tydzień pod znakiem deszczu i burz.

ZOBACZ TEŻ: NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA W POLSKICH PARKACH NARODOWYCH

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poniedziałek (16 kwietnia) upłynie pod znakiem deszczów i burz, które opanują część kraju. IMGW przedstawił ostrzeżenia pogodowe dla siedmiu województw.

Parasole przygotować powinni mieszkańcy województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Tam spodziewać się można intensywnych opadów.

Burze pojawią się w województwach wielkopolskim, łódzkim, dolnośląskim i opolskim.

Zagłosuj

Tęsknisz za zimą?

Liczba głosów:

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na wschodzie początkowo umiarkowane. Miejscami przelotne opady deszczu, a od Śląska Opolskiego i Górnego oraz wschodnich rejonów Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy, centrum po Warmię i Mazury oraz Kielecczyznę i Mazowsze burze. Wieczorem burze możliwe także na Podlasiu. Prognozowana wysokość opadów podczas burz od 10 mm do 15 mm, miejscami w centrum kraju do 20 mm, a na południu Śląska Opolskiego i Dolnego do 25 mm. Temperatura maksymalna od 17 st., 20 st. na zachodzie i północnym zachodzie do 25 st. na południowym wschodzie i miejscami na krańcach wschodnich. Chłodniej na wybrzeżu: od 8 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju południowo-wschodni i południowy, w zachodniej północno-zachodni, tylko na wybrzeżu północno-wschodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

RadioZET.pl/pap/maal