Zamknij

Ostrzeżenia meteorologiczne dla 13 województw

Redakcja
23.07.2017 12:18
Ostrzeżenia meteorologiczne dla 13 województw
fot. Pexels.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował na swoich stronach ostrzeżenia meteorologiczne dla 13 województw. Najgorzej będzie na Podkarpaciu, gdzie mogą wystąpić jednocześnie silne upały i opady gradu.

W 13 województwach IMGW prognozuje I stopień zagrożenia w najbliższym czasie. Niebezpieczne zjawiska mogą wystąpić w całej Polsce (poza województwem warmińsko-mazurskim i podlaskim). Ponadto na Podkarpaciu przewidywane są jeszcze silne upały.

Opady gradu

W województwie zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, oraz w północnej części woj. pomorskiego widnieje I stopień zagrożenia meteorologicznego z adnotacją "opady gradu".

Niebezpiecznie w całej Polsce

Jak podaje IMGW, przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Oto krajobraz Polski po burzach:

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/strz