Zamknij

Ostrzeżenia IMGW dla 9 województw. Fala upałów i gwałtowne burze

Redakcja
27.06.2017 21:41
Ostrzeżenia IMGW dla 9 województw. Fala upałów i gwałtowne burze
fot. pexels.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat ostrzegający przed gwałtownymi burzami i afrykańskimi upałami. Ostrzeżenia dotyczą aż 9 województw. W pięciu z nich możliwe będą nawet opady gradu.

Jak podaje IMGW, pierwszym stopniem zagrożenia objęty jest cały kraj. – Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – czytamy w komunikacie.

Fala upałów i burze

Fala upałów w środę może zalać cały kraj. Najgoręcej będzie w województwie śląskim, małopolskim i podkarpackim, oraz w świętokrzyskim, łódzkim, mazowieckim i lubelskim.

Opady gradu mają wystąpić w województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. Najgoręcej będzie na południu kraju, gdzie miejscami temperatura może sięgnąć nawet 35 stopni Celsjusza.

Zobacz także do dziś nie wyjaśnione historie morderstw młodych Polek:

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/strz