Zamknij

UWAGA KIEROWCY! Szklanka na drogach. IMGW ostrzega

Redakcja
14.02.2019 07:56
UWAGA KIEROWCY! Szklanka na drogach. IMGW ostrzega
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w środę rano mieszkańców województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego przed marznącymi opadami.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje IMGW, prognozuje się słabe opady śniegu przechodzące w deszcz, przejściowo marznący i powodujący gołoledź.

IMGW zaleca ostrożność

Zobacz także

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

Pogoda na czwartek

W czwartek zachmurzenie duże. Rano na północy i zachodzie zanikające mgły, początkowo z widzialnością ograniczoną do 200 m. Miejscami silne zamglenia. Okresami słabe opady deszczu lub mżawka. Na Podhalu opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 8 st. na zachodzie, na Podhalu około 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i nad morzem okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 80 km/h.

Zobacz także

Noc

W nocy zachmurzenie duże, na zachodzie z większymi przejaśnieniami. Silne zamglenia, miejscami mgły ograniczające widzialność na ogół do 200 m, a na północnym wschodzie do 100 m. Mgły na Przedgórzu Sudeckim mogą być marznące. Z wyjątkiem krańców zachodnich w całym kraju okresowo możliwe słabe opady deszczu lub mżawka, tylko na Podhalu słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 0 st. do 3 st., w kotlinach sudeckich od -3 st. do -1 st., w kotlinach karpackich około -1 st. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 65 km/h.

Zobacz także

RadioZET/PAP/JZ