Zamknij

Groźne burze z gradem. Ostrzeżenia dla czterech województw [MAPA]

Redakcja
14.08.2018 21:14
Ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem
fot. Wojciech Zatwarnicki/REPORTER/East News

Lubelskie, Świętokrzyskie, Podkarpackie, Małopolskie - w tych województwach mogą wystąpić burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dla nich we wtorek ostrzeżenia drugiego stopnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Zobacz także

IMGW wydał we wtorek ostrzeżenia (o godzinie 18.39) drugiego stopnia przed burzami z gradem dla całego woj. podkarpackiego oraz dla części województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Ostrzeżenia IMGW, 14.08.2018
fot. IMGW/pogodynka.pl

We wtorkowe popołudnie gwałtowne burze spowodowały straty m.in. w województwie podlaskim. Ponad 26 tys. odbiorców zostało bez prądu, a strażacy interweniowali ponad 350 razy w całej Polsce.

Zobacz także

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, jak bezpiecznie przetrwać burze. Nie powinno się wychodzić z domu bez konieczności. Należy również unikać otwartych przestrzeni, nie stawać pod jedynym w okolicy drzewem czy masztem oraz unikać dotykania metalowych przedmiotów.

Osoby prowadzące samochód powinny zjechać na parking z dala od drzew. W górach należy jak najszybciej zejść ze szczytu. Osoby pływające powinny natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD