Zamknij

Ostrzeżenia IMGW przed przymrozkami. Zagrożonych nawet 7 województw

Redakcja
04.05.2019 09:20
Przymrozki
fot. Shutterstock

Zgodnie z prognozą IMGW w nadchodzących dniach w części Polski możliwe są przymrozki. W niedzielę alert przed przymrozkami może dotyczyć nawet siedmiu województw - dolnośląskiego, lubuskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz Podlasia i Wielkopolski.

Na obszarach objętych ostrzeżeniem pierwszego stopnia temperatura ma spaść poniżej 0 stopni. Najzimniej ma być w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie prognozuje się spadek temperatury do -5 stopni Celsjusza.

Zgodnie z prognozą w województwach zachodniopomorskim, lubuskim oraz wielkopolskim przymrozki mogą pojawić się już w sobotę. Z kolei na południu kraju - w Małopolsce i na Podkarpaciu - przewiduje się intensywne opady.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność, a także śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

RadioZET.pl/PAP