Zamknij

Uwaga, będzie ślisko! Wydano ostrzeżenia dla 8 województw

Redakcja
06.12.2018 17:13
Ostrzeżenia IMGW. Będzie ślisko w 8 województwach
fot. Kichigin/Shutterstock (ilustracyjne)

Dla ośmiu województw wydano ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu i śniegu, które mogą powodować gołoledź. Najtrudniejsza sytuacja na drogach prognozowana jest na wieczór i noc.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

"Wieczorem i w nocy na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Śląsku, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej oraz w Małopolsce może być ślisko" - poinformowało na Twitterze w czwartek popołudniu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB).

Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej prognozuje miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu ze śniegiem oraz deszczu powodujących gołoledź.

Zobacz także

Pogoda na 7 grudnia

Jak informuje IMGW, Polska będzie się znajdowała w ciepłym wycinku niżu, z ośrodkiem przemieszczającym się znad Cieśnin Duńskich nad Gotlandię. Z zachodu na wschód kraju będzie się przesuwał ciepły front atmosferyczny, za którym zacznie napływać ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.

Tylko początkowo wschodnia połowa kraju pozostanie jeszcze na skraju wyżu znad Rumunii, w zasięgu chłodniejszej masy pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadało.

Zobacz także

W piątek zachmurzenie duże. Opady deszczu, na wschodzie początkowo również śniegu i deszczu ze śniegiem, a do godzin południowych miejscami również marznące opady powodujące gołoledź.

Na Pomorzu zachodnim oraz północnym wschodzie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na wschodzie, w centrum od 4 do 8 stopni Celsjusza, do 11 stopni Celsjusza na zachodzie.

Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, wysoko w górach w porywach do 100 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD