Gwałtowne załamanie pogody. Silny wiatr z prędkością do 100 km/h [MAPA]

Redakcja
23.09.2018 13:36
Ostrzeżenia IMGW. Silny wiatr z prędkością do 100 km/h
fot. Rainer Fuhrmann/Shutterstock

Dla środkowej i południowej części Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Alert pogodowy dotyczy opadów deszczu i silnego wiatru. Do Polski w poniedziałek napłynie jeszcze chłodniejsze arktyczne powietrze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Załamanie pogody przyniesie w Polsce niż Fabienne.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem wydano dla południowych powiatów województwa dolnośląskiego oraz opolskiego. Obowiązuje ono do poniedziałkowego poranku.

Zobacz także

IMGW przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 do 55 km/h, w porywach miejscami od 85 do 100 km/h z północnego-zachodu.

Ostrzeżenia IMGW, 23.09.2018
fot. IMGW/pogodynka.pl

Natomiast alert pierwszego stopnia związany z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem wydano dla pozostałej cześci woj. dolnośląskiego i opolskiego. Ponadto obowiązuje ono w południowych powiatach woj. lubuskiego i wielkopolskiego, części woj. łódzkiego i mazowieckiego oraz całego woj. lubelskiego.

W poniedziałek napłynie do Polski z północnego zachodu jeszcze chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie i wschodzie także jednostajne o umiarkowanym natężeniu – w górach opady śniegu.

Zobacz także

W całym kraju będzie wiał silny i porywisty wiatr, w porywach lokalnie osiągający do około 100 km/h.

RadioZET.pl/IMGW/PTD