Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ostrzeżenia hydrologiczne najwyższego III stopnia. Stan alarmowy w polskich rzekach

19.09.2017 14:36
xxx wiadomosci

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi ulewami, których efektem może być podniesienie się stanu wody w rzekach. W woj. warmińsko-mazurskim zapowiedziane jest ostrzeżenie najwyższego III stopnia.

Ostrzeżenia hydrologiczne najwyższego III stopnia. Stan alarmowy w polskich rzekach fot. Archiwum RadioZET.pl
Zagłosuj

Mieszkasz na terenie zalewowym?

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia i centralna oraz północne krańce Skandynawii będą w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze dominować będą układy niżowe z frontami atmosferycznymi. Skutkować to będzie intensywnymi ulewami, zwłaszcza na północy kraju.

Warmińsko-mazurskie: ostrzeżenie III stopnia

W woj. warmińsko-mazurskim stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów alarmowych. – W związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej na rzekach uchodzących do Zalewu Wiśanego (Wąska, Bauda, Pasłęka) przewiduje się lokalnie utrzymywanie stanów wody powyżej stanów alarmowych – podaje IMGW.

Pomorskie: ostrzeżenie II stopnia

Ostrzeżenie II stopnia obowiązuje na terenie woj. pomorskiego. – W związku z występującymi znacznymi opadami deszczu na rzekach Przymorza w województwie pomorskim przewidywane są wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych – czytamy w komunikacie instytutu.

W pozostałych województwach nie ma zagrożeń hydrologicznych.

RadioZET.pl/IMGW/strz

Oceń