Zamknij

Ostrzeżenia meteorologiczne dla 11 województw! Gwałtowne burze z gradem

Redakcja
13.04.2018 11:49
Pogoda
fot. Archiwum RadioZET.pl

Mimo że od kilku dni możemy cieszyć się ładną, niemal letnią pogodą, czekają nas niemiłe niespodzianki. IMGW wydał ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami dla 11 województw. Może nawet spaść grad.

Piątek

W piątek do południa czeka nas ładna, słoneczna pogoda w całej Polsce. Zachmurzenie możliwe jedynie na zachodzie kraju i na Dolnym Śląsku. Po południu od południowego zachodu przyjdą chmury i w niektórych miejscach może padać deszcz. Możliwe będą nawet burze. Wieczorem słoneczna aura utrzyma się jedynie na Pomorzu, na Warmii i Mazurach i na Podlasiu. Temperatury w ciągu dnia wahać się będą pomiędzy 17 a nawet 25 stopniami.

Sobota

Na północnym wschodzie kraju (woj. pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie), a także w woj. wielkopolskim i w północnej części woj. lubuskiego mogą wystąpić burze. Miejscami może zagrzmieć, a nawet spaść grad. Mieszkańcy pozostałej części kraju mogą cieszyć się piękną pogodą jak w piątek niemal przez cały dzień. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 19 do 21 stopni. Chłodniej będzie tylko w północno-zachodniej części kraju (od 14 do 18 stopni).

Niedziela

Przeważająca część dnia upłynie pod znakiem dobrej pogody z wysokimi temperaturami, jednak po południu na zachodzie i północnym zachodzie kraju mieszkańców czekają lokalne opady deszczu, a nawet burze z gradem.

Województwa, dla których IMGW nie wydało ostrzeżeń: podlaskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie, dolnośląskie, opolskie. Dla pozostałych jest ostrzeżenie I stopnia przed burzami z gradem. Ostrzeżenie obowiązuje od piątku 13 kwietnia godz. 7:30 przez następne 24 godz.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/strz

C