Zamknij

Ostrzeżenia meteorologiczne dla 11 województw. Idzie załamanie pogody

Redakcja
30.04.2018 22:47
burze
fot. Archiwum RadioZET.pl

Nadchodzi załamanie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek wieczorem ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia dla 11 województw w związku z prognozowanymi w nocy burzami z gradem.

Pogoda na wtorek

Jak podaje IMGW, podczas burz może występować wiatr, osiągający prędkość do 85 km na godzinę. Aktualne alerty ostrzegawcze dotyczą województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, Mazowsza, łódzkiego, Wielkopolski, Małopolski, Śląska, Dolnego Śląska i woj. opolskiego.

Burze nad Polską

Nadciąga nad Polskę zmiana pogody. Przed burzami z gradem ostrzegło w poniedziałek wieczorem na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jak poinformowano, burzom towarzyszyć może wiatr osiągający prędkość w porywach do 85 km na godz.

Pogoda na Majówkę

RCB ostrzega przed burzami. Pierwszy stopień zagrożenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia. Instytut zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów dotyczących sytuacji pogodowej.

Przeczytaj także:

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/strz

C