Zamknij

Ostrzeżenia meteorologiczne dla 5 województw. Bardzo duże szkody - ostrzega IMGW

Redakcja
21.09.2017 16:28
Ostrzeżenia meteorologiczne dla 5 województw. Bardzo duże szkody - ostrzega IMGW
fot. Archiwum RadioZET.pl

Jak prognozuje IMGW, Polska znajdzie się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Oznacza to, że czeka nas zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu w całym kraju. Niestety południową część kraju czekają intensywne ulewy. W Małopolsce zapowiedziane jest ostrzeżenie najwyższego III stopnia.

Zagłosuj

Jaką porę roku lubisz najbardziej?

Liczba głosów:

W piątek w całym kraju zachmurzenie duże, z miejscowymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Wysoko w Tatrach opady śniegu i śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 13 do 18 stopni, w dolinach karpackich od 10 do 13 stopni.

III stopień zagrożenia

W województwie małopolskim zanotowany jest III stopień zagrożenia w związku z intensywnymi ulewami. – Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia – podaje IMGW.

Śląsk i Podkarpacie

II stopień zagrożenia jest w całym woj. podkarpackim i w południowej części woj. śląskiego. – Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – ostrzega IMGW.

Tak wyglądają już Tatry:

RadioZET.pl/PAP/IMGW/strz