Zamknij

Ostrzeżenia pogodowe dla 5 województw. Nadciągają bure z gradem

Redakcja
17.06.2018 18:27
Grad
fot. Archiwum RadioZET.pl

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami i gradem. Oficjalne ostrzeżenia zanotowano dla pięciu województw na wschodzie kraju. W pozostałej części kraju pogoda utrzyma się bez większych zmian.

Jak informuje IMGW, Europa północna, południowo-wschodnia i częściowo środkowa znajdą się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze zaznaczy się wpływ wyżów. Przez Polskę powoli przemieszczać się będzie płytka zatoka niżu znad północnej Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym przebiegającym od Suwalszczyzny przez Mazowsze po Górny Śląsk. Roztocze i Podkarpacie pozostaną pod wpływem zatoki niżu z rejonu Morza Czarnego.

Grad na wschodzie Polski

IMGW a swoich stronach informuje, że w poniedziałek będzie padał grad. Ostrzeżenia I stopnia zarejestrowano dla następujących województw: warmińsko mazurskie, mazowieckie, podlaskie, lubelskie i podkarpackie.

Ostrzeżenia dla 5 województw

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a na północnym wschodzie i na Podkarpaciu do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane, a na Pomorzu możliwy niewielki przelotny deszcz.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/strz