Zamknij

Ostrzeżenie IMGW przed intensywnymi opadami śniegu

Redakcja
04.05.2019 17:41
Ostrzeżenie IMGW. Intensywne opady śniegu na południu kraju. Szczególnie w Tatrach
fot. DimaBerlin/Shutterstock (ilustracyjne)

W niedzielę na południu kraju mogą wystąpić opady śniegu - ostrzegł Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Tylko w samym powiecie tatrzańskim, w tym w Zakopanem, mogą być one intensywne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami śniegu dla południowej części województw śląskiego i małopolskiego.

Opady śniegu są spodziewane w sobotę wieczorem oraz nocą z soboty na niedzielę w woj. śląskim - w powiatach: bielskim i żywieckim; w woj. dolnośląskim - w powiatach: lwóweckim, jeleniogórskim, Jelenia Góra, kamiennogórskim, wałbrzyskim, Wałbrzych i kłodzkim.

Zobacz także

Z kolei w województwie małopolskim w sobotę późnym wieczorem zacznie padać intensywny deszcz, który w niedzielę nad ranem zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed śniegiem IMGW wydał dla powiatów: suskiego, myślenickiego, nowotarskiego, limanowskiego oraz nowosądeckiego.

W powiecie tatrzańskim opady śniegu mają być intensywne. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach do 15 cm.

Ostrzeżenie IMGW przed śniegiem
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Zobacz także

Pogoda na niedzielę

W niedzielę zachmurzenie duże, na zachodzie i północy kraju większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, które na południowym wschodzie okresami będą o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów miejscami do 15 milimetrów.

Na południowym zachodzie kraju i w rejonach podgórskich okresami opady deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach do 15 centymetrów.

Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza miejscami na południu, około 10 stopni Celsjusza w centrum, do 12 stopni Celsjusza miejscami na północy i krańcach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków północnych.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD