Jest oświadczenie PiS w sprawie budowy wieżowców w Warszawie

Redakcja
30.01.2019 22:14
Jest oświadczenie PiS w sprawie budowy wieżowców w Warszawie
fot. PAP

W środę opublikowano pierwsze, oficjalne oświadczenie Prawa i Sprawiedliwości w sprawie niedoszłej budowy wieżowców w Warszawie przez spółkę Srebrna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie przyjmowało korzyści majątkowych od osób prawnych. Nie prowadzi też w imieniu i na rzecz innych podmiotów działalności gospodarczej” - oświadczył przewodniczący komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Oświadczenie zostało między innymi opublikowane na profilu Facebookowym Prawa i Sprawiedliwości.

Stenogram rozmowy z austriackim biznesmenem

"Gazeta Wyborcza" opublikowała we wtorek stenogram nagrania rozmowy z lipca zeszłego roku - między innymi prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem. Rozmowa dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.

Zobacz także

Krzysztof Sobolewski zapewnił ponadto, że PiS restrykcyjnie przestrzega obowiązków sprawozdawczych, których skrupulatne wypełnianie potwierdzają coroczne uchwały Państwowej Komisji Wyborczej.

Zobacz także

Przewodniczący komitetu wykonawczego PiS ostrzegł również, że zarzuty bez pokrycia w faktach spotkają się z reakcją prawną.

Przypomnijmy, że prześwietlenia środków finansowych Prawa i Sprawiedliwości domaga się partia Razem. Jej przewodniczący Adrian Zandberg zapowiedział wniosek do Państwowej Komisji Wyborczej , zawiadomienie do prokuratury oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego a także wniosek o postępowanie dyscyplinarne Marszałka Sejmu wobec Jarosława Kaczyńskiego.

RadioZET/JZ