Zamknij

Znamy zarobki i stan majątku Hanny Gronkiewicz-Waltz. Robi wrażenie!

Redakcja
25.04.2017 17:11
Znamy zarobki i stan majątku Hanny Gronkiewicz-Waltz. Robi wrażenie!
fot. bip.warszawa.pl

Hanna Gronkiewicz-Waltz opublikowała oświadczenie majątkowe za 2016 rok. Wynika z niego, że prezydent Warszawy w ciągu roku zarobiła ponad 284 tys. złotych, a jej własnością jest m.in. 200-metrowy dom warty ponad milion, wycenione na 1,5 mln 78-metrowe mieszkanie, luksusowe volvo XC90, czy żaglówka „Sasanka”.

Z podpisanego 31 marca 2017 r. oświadczenia majątkowego wynika, że piastowanie urzędu prezydenta miasta to nie jedyny dochód Hanny Gronkiewicz-Waltz. Z Urzędu m.st. Warszawy prezydent Warszawy dostała w 2016 r. 159,3 tys. złotych brutto. Ponadto na jej konto wpłynęły niemal 123 tys. złotych z Uniwersytetu Warszawskiego. Gronkiewicz-Waltz prowadzi na warszawskiej uczelni seminaria jako profesor prawa. Zarobki netto oscylują zatem w granicach 12 tys. złotych miesięcznie za zarządzanie stolicą i około 10 tys. złotych za seminaria na UW. Dodatkowo zarobiła niecałe 1,8 tys. złotych za udzielenie praw autorskich i publikacje naukowe.

Dom, mieszkanie i żaglówka

Majątek, jaki jest własnością prezydent Warszawy, robi wrażenie. 200-metrowy dom Hanny Gronkiewicz-Waltz wyceniony został na 1,1 mln złotych, ponadto jest też w posiadaniu 78-metrowego mieszkania wycenionego na 1,5 mln, luksusowego auta volvo XC90 z 2004 roku i żaglówki „Sasanka”.

skan1
fot. bip.warszawa.pl

Z dokumentu wynika również, że Gronkiewicz-Waltz jest też przewodniczącą rady Fundacji Unii Metropolii Polskich i członkiem rady nadzorczej European Investment Bank – Institute.

RadioZET.pl/wawalove.pl/strz