Zamknij

Makabryczne odkrycie w rzece. Grupa nastolatków znalazła kości

02.07.2020 15:03
Makabryczne odkrycie w rzece. Grupa nastolatków znalazła kości
fot. Policja Małopolska

W rzece Sole w Oświęcimiu odnaleziono kości - prawdopodobnie ludzkie. Natrafiła na nie grupa nastolatków, którzy wybrali się na wycieczkę rowerową – poinformował w czwartek rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

"Rowerzyści znaleźli dwie duże kości w korycie rzeki Soły w Oświęcimiu. Leżały na żwirze pozostałym po opadającej wodzie. Zawiadomili policję. Funkcjonariusze w trakcie penetracji koryta wspólnie ze strażakami tuż pod lustrem wody ujawnili pięć mniejszych kości. O znalezieniu szczątków został powiadomiony prokurator, który po przybyciu na miejsce nadzorował oględziny" – podał Sebastian Gleń.

Rzecznik małopolskiej policji powiedział, że kości zostaną poddane badaniom. Biegli z zakresu medycyny sądowej określą, czy są to kości ludzkie. Jeśli tak będzie, to postarają się ustalić, z jakiego okresu pochodzą, a także określą wiek oraz płeć osoby.

Oświęcim. W rzece Sole znaleziono kości

"W takim przypadku w trakcie badań zostanie określony profil DNA, który być może pozwoli na ustalenie, czy szczątki należały do zaginionej na terenie Polski osoby. Na podstawie tych informacji policjanci zweryfikują zgłoszenia zaginięć osób, które do tej pory nie zostały wyjaśnione" – dodał Gleń.

Zobacz także

Sprawę badają śledczy z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu oraz policjanci z wydziału kryminalnego tamtejszej policji.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Policja Oświęcim/ PAP