Zamknij

Pies szczekał i przeszkadzał. Właściciel... zabił go siekierą [ZDJĘCIA]

Redakcja
03.07.2017 20:50
Pies szczekał i przeszkadzał. Właściciel... zabił go siekierą [ZDJĘCIA]
fot. OTOZ Animals Oddział Oświęcim

W sadzie na osiedlu Zasole w Oświęcimiu odnaleziono wystające z ziemi zwłoki psa. Na głowie zakrwawionego zwierzęcia znajdowały się liczne obrażenia. Z wstępnych ustaleń wynika, że pies został zabity siekierą przez swojego właściciela. 

Sąsiedzi mieszkańca Oświęcimia informowali, że właściciel psa kilka dni przed makabrycznym znaleziskiem mówił o zamiarze uśpienia zwierzęcia, które ''szczekało i przeszkadzało''. 

14-letni pies wabiący się Ramzes został prawdopodobnie podduszony w piwnicy plastikowym workiem założonym na głowę. Prawdziwe okrucieństwo wydarzyło się później. Oświęcimski oddział Animals Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt twierdzi, że zwierzę zostało co najmniej kilka razy uderzone siekierą w głowę.

Szczegółowe informacje na temat śmierci psa wskaże sekcja zwłok. Śledczy nie wykluczają, że pies żył, gdy go zakopywano. Z wywiadu środowiskowego przeprowadzonego przez Animals wynika, że Ramzes był wychudzony i dokarmiali go sąsiedzi.

Zobacz także

- Dane właściciela znamy. Nie został on na razie zatrzymany, gdyż przebywa poza Oświęcimiem i trwa ustalanie jego miejsca pobytu - powiedziała w rozmowie z polsatnews.pl asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy oświęcimskiej policji.

Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara więzienia do lat trzech. Towarzystwo Ochrony Zwierząt z Oświęcimia zapowiedziało, że w sądzie jako oskarżyciel posiłkowy będzie wnioskowało o maksymalny wymiar kary.

Zabił, bo ''szczekał i przeszkadzał''. Dramatyczne zdjęcia [TYLKO DLA DOROSŁYCH]

RadioZET.pl/Polsat News/DG