Zamknij

Ojciec pięcioletniej Mii podejrzany o zabójstwo jej matki. Nowe fakty

06.11.2022 12:29

Nowe informacje ws. porywacza pięcioletniej Mii. Wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo 26-latki w Oświęcimiu zostanie wszczęta procedura ekstradycyjna w trybie europejskiego nakazu aresztowania (ENA) – poinformowała w niedzielę małopolska policja w mediach społecznościowych.

zabójstwo 26-latki w Oświęcimiu
fot. PAP/Tomasz Wiktor

Śledczy prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności w sprawie zabójstwa kobiety. 25-letni Ingebrigt G., obywatel Norwegii, jest podejrzewany o zabójstwo swojej partnerki – 26-latki z Oświęcimia. Kobietę martwą, z ranami ciętymi, w jej mieszkaniu znalazł w sobotę ojciec. Na miejscu nie było konkubenta kobiety, znikła także ich pięcioletnia córka Mia.

Będzie ENA wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo 26-latki

"W związku z podejrzeniem, że ze śmiercią kobiety mógł mieć związek jej partner – 25-letni obywatel Norwegii, na terenie Polski oraz Europy zostały wszczęte jego poszukiwania. Z ustaleń śledczych wynikało, że pod opieką mężczyzny znajduje się dziecko pary, w związku z tym ogłoszony został również Child Alert” – przekazała małopolska policja.

Około godz. 22 podejrzewanego zatrzymali do kontroli drogowej duńscy funkcjonariusze na autostradzie w Kopenhadze. Mężczyzna kierował volkswagenem, na tylnym siedzeniu pojazdu znajdowała pięcioletnia córka. Trafiła pod opiekę duńskich służb socjalnych. Mężczyzna w komendzie czeka na decyzję sądu o areszt.

Według nieoficjalnych źródeł PAP mężczyzna nie mieszkał na stałe w Polsce, do Oświęcimia przyjechał pod koniec października. Dziecko pary ma obywatelstwo polskie i norweskie, mówi w obu tych językach.

Duński sąd może nie wydać decyzji o ekstradycji, jeżeli Norwegowie upomną się o swojego obywatela – a tak mogłoby być, gdyby dowody nie wskazywały na winę mężczyzny. Zdaniem polskiej policji taka opcja jest bardzo mało prawdopodobna. Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Beata Kołodziej