Zamknij

TYLKO W RADIU ZET: Potrącenie z udziałem kolumny prezydenta. Będzie umorzenie śledztwa

Redakcja
08.10.2018 14:20
Andrzej Duda
fot. PAP

W poniedziałek (8.10) prokuratura z Oświęcimia umorzy śledztwo w sprawie potrącenia dziecka przez radiowóz z prezydenckiej kolumny – dowiaduje się reporter Radia ZET Przemysław Taranek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak powiedział naszemu reporterowi prokurator Mariusz Słomka, z opinii biegłego lekarza wynika, że doszło do naruszenia nietykalności cielesnej chłopca – ma stłuczone podudzie – ale nie można mówić o obrażeniach ciała. A to oznacza, że mieliśmy do czynienia z kolizją, a nie wypadkiem.

Postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa jest nieprawomocne. Rodzicom potrąconego chłopca przysługuje prawo do zażalenia na tę decyzję. 

Wypadek kolumny prezydenta w Oświęcimiu

Do zdarzenia doszło w czwartek. Policyjny radiowóz na sygnałach niegroźnie potrącił 9-latka, który nagle wbiegł na pasy. Dziecku natychmiast udzielili pomocy ratownicy z karetki jadącej w kolumnie. Wyszedł do niego także prezydent Andrzej Duda. Nadjechało oświęcimskie pogotowie, które zabrało chłopca do szpitala. 

Zobacz także

Andrzej Duda w czwartek odwiedził Oświęcim. Przed miejscowym centrum kultury spotkał się z mieszkańcami. Wieczorem, przed wyjazdem, prezydent odwiedził poszkodowanego chłopca w domu.

RadioZET.pl/Przemysław Taranek/DG