Zamknij

Pijany rzucił się z nożem na żonę. Miała ranę kłutą klatki piersiowej

08.01.2020 11:41
Oświęcim
fot. Shutterstock

Policjanci zatrzymali 52–letniego mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenie nożem ciała swojej żony. Podczas zatrzymania znieważył jeszcze funkcjonariuszy. Życiu kobiety nic nie zagraża – podała w środę rzecznik policji w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Zgłoszenie w tej sprawie napłynęło w nocy z soboty na niedzielę od ratowników medycznych, którzy udzielili pomocy 45-letniej oświęcimiance. - Kobieta miała ranę kłutą klatki piersiowej. Z opinii lekarzy wynikało, że jej życiu nic nie zagraża – poinformowała Jurecka.

Zobacz także

Policjanci ustalili, że kobietę ranił jej mąż, który uciekł z miejsca zdarzenia. - Rysopis mężczyzny został przekazany wszystkim patrolującym miasto służbom. W niespełna pół godziny dostrzeżono 52–latka na terenie pustostanu. W trakcie zatrzymania kilkakrotnie znieważył funkcjonariuszy. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,2 prom. alkoholu – poinformowała Małgorzata Jurecka.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Napastnik stanął przed prokuratorem. Usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała, użycia groźby karalnej oraz znieważenia policjantów. - Za uszkodzenie ciała grozi mu kara do 5 lat więzienia. Za groźby karalne można trafić za kraty nawet na 2 lata, a za znieważenie policjanta - do 1 roku – wyjaśniła Małgorzata Jurecka.

Zobacz także

Wobec napastnika zastosowano środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się do żony i kontaktowania się nią, a także policyjny dozór.

RadioZET.pl/PAP