Zamknij

Oświęcim. W rzece znaleziono zwłoki kobiety. "Była poszukiwana od kilku godzin"

29.08.2021 11:09
Zwłoki w rzece
fot. ilustracyjne. Przemyslaw Ziemacki/East News

Zwłoki 69-letniej mieszkanki gminy Oświęcim, która była poszukiwana od kilku godzin, wyłowiono z wody u zbiegu Soły i Wisły. Makabrycznego odkrycia dokonał wędkarz łowiący ryby. 

69-letnia, cierpiąca na depresję mieszkanka gminy  Oświęcim zaginęła w sobotę wieczorem. – Z relacji rodziny wynikało, że podczas poszukiwań znaleźli jej odzież niedaleko stopnia wodnego na rzece Sole w Broszkowicach – powiedziała w niedzielę rzecznik policji w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Oświęcim. W rzece znaleziono zwłoki kobiety

W poszukiwaniach zaginionej uczestniczyli policjanci, strażacy zawodowi, ochotnicy z grupy poszukiwawczo–ratowniczej z Kęt wraz z psami do poszukiwania ludzi. – Psy podjęły trop i doprowadziły do lustra wody – podała Jurecka.

Tuż przed godziną pierwszą w nocy z operatorem numeru alarmowego 112 skontaktował się wędkarz, który u zbiegu Soły i Wisły, kilka kilometrów od miejsca poszukiwań, zauważył w wodzie ludzkie zwłoki.

– Strażacy wyłowili ciało 69-latki. Prokurator zarządził sekcję zwłok, która wykaże bezpośrednią przyczynę zgonu – powiedziała Małgorzata Jurecka.

RadioZET.pl/PAP