Zamknij

Oszukali emerytkę przez telefon. Ta wrzuciła 49 tys. złotych do kosza

Redakcja
25.07.2017 16:45
Oszukali emerytkę przez telefon. Ta wrzuciła 49 tys. złotych do kosza
fot. Policja

Mężczyzna podający się przez telefon za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji namówił emerytkę z Zawiercia, aby wrzuciła do wskazanego kosza na śmieci 49 tys. złotych. Dwie minuty później jego wspólniczka wyjęła paczkę z kosza. Udało się to nagrać dzięki kamerze monitoringu.

7 lipca w emerytka z Zawiercia odebrała telefon od mężczyzny, który podał się za funkcjonariusza CBŚP. – Mówił, że jest to bardzo ważna i tajna sprawa – wyjaśnia policja. 65-latka została poinstruowana, aby wybrać wszystkie pieniądze z kont i zawinięte w reklamówkę wrzucić do kosza na śmieci przy ul. Sienkiewicza.

Starannie zaplanowane oszustwo

Cała akcja była dokładnie przygotowana, aby wyglądała na wiarygodną. – Nie rozłączając się z oszustem, wybrała na klawiaturze tego samego telefonu 997, tak jakby numer wewnętrzny i połączyła się ze wspólnikiem oszusta. A wspólnik oczywiście wszystko potwierdził jako policjant – mówiła w TVN 24 Andrzej Świeboda, rzecznik policji w Zawierciu.

Oszczędności życia w koszu

Kobieta zrobiła tak, jak mówił głos w słuchawce i wszystkie swoje oszczędności wrzuciła do kosza. Dwie minuty później widać, jak spiesząca się kobieta wyjmuje paczkę z kosza i oddala się. Wszystko zostało zarejestrowane kamerami miejskiego monitoringu. Policjanci proszą internautów o pomoc w identyfikacji kobiety, którą widać na filmie.

Nagranie z monitoringu

Osoby, które ją rozpoznają, proszone są o kontakt pod nr tel. 112, 997 lub 326738255. Zawiadomienie można także złożyć za pomocą formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na stronie internetowej KPP w Zawierciu.

 Sprawdź najnowszy temat w naszym nowym serwisie MAM ZDANIE i weź udział w dyskusji

RadioZET.pl/TVN24/KPP Zawiercie/strz