Zamknij

Oszust z Polski zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Wyłudził miliony złotych

Redakcja
09.10.2018 14:45
Oszust z Polski zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Wyłudził miliony złotych
fot. POLICJA PODLASKA

Był poszukiwany trzema Europejskimi Nakazami Aresztowania. Złapany w Wielkiej Brytanii 45-latek jest już w Polsce. Usłyszał ponad 100 zarzutów! W tym m.in. kierowania grupą przestępczą, oszustw i prania brudnych pieniędzy.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna to członek rodziny Arkadiusza Ł. ps. Hoss, oszusta oskarżonego o wyłudzenie 1,6 mln zł. metodą „na wnuczka” – dowiedziało się Radio ZET. Podejrzany 45-latek sam także założył i kierował grupą przestępczą, która wyłudziła kilka milionów złotych od seniorów w całej Polsce.

Zobacz także

Był poszukiwany od 2014 roku. Wtedy uciekł z kraju i zamieszkał w Wielkiej Brytanii. To stamtąd kierował grupą oszustów w Polsce i stamtąd sam dzwonił do seniorów. Podawał się za bliską osobę, która potrzebuje pomocy finansowej lub policjanta CBŚP, pieniądze odbierali już członkowie jego grupy. Jednorazowo potrafił wyłudzić nawet 600 tys. zł. Łącznie oszukał starsze osoby na kilka milionów złotych.

74-140281
fot. PODLASKA POLICJA

Pieniądze za każdym razem trafiały do Wielkiej Brytanii. 45-latek opłacał z nich później zwerbowanych przez siebie przestępców. Za granicą żył w luksusie. Wpadł, kiedy wyłudzeniami na terenie województwa podlaskiego zajęli się policjanci z tamtejszej komendy wojewódzkiej. To oni zlokalizowali mężczyznę na terenie Wielkiej Brytanii i dzięki ich informacjom w sierpniu ubiegłego roku udało się ująć przestępcę, kiedy wracał do domu.

74-140290
fot. PODLASKA POLICJA

Mężczyzna pod koniec września został przetransportowany do Polski. Przebywa w tej chwili w areszcie. Przed prokuratorem nie przyznał się do zarzucanych czynów i odmówił składania wyjaśnień.

RadioZET.pl/policja podlaska/JŚ