Oszust zapłacił w sklepie 100-złotowym banknotem z podobizną Lewandowskiego [FOTO]

Redakcja
25.08.2017 11:11
Oszust zapłacił w sklepie 100-złotowym banknotem z podobizną Lewandowskiego [FOTO]
fot. Archiwum Radia ZET

Kuriozalna historia miała miejsce na poznańskim Piątkowie. Jeden z klientów zapłacił w sklepie za towar banknotem 100-złotowym, na którym zamiast Władysława II Jagiełły był… Robert Lewandowski. Sprzedawca zauważył to dopiero, gdy rozliczał się z szefem – pisze epoznan.pl.

O sprawie poznański portal poinformowała jedna z czytelniczek. – Wczoraj w jednym ze sklepów na Piątkowie pewien oszust zapłacił takim oto banknotem – napisała dołączając zdjęcie.

Sprzedawca wydał resztę

Oszust płacąc podrobionym banknotem miał szczęście, bo sprzedawca go przyjął i zapewne wydał mu resztę. Mężczyzna zorientował się, że w kasie ma 100-złotowy banknot z „Lewym” dopiero w momencie, gdy rozliczał się z utargu. Jak podaje epoznan, policjanci nie zostali wezwani ze względu na niską szkodliwość.

Poważne przestępstwo

Wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów to poważne przestępstwo – Za ten czyn przewidziana jest kara 10 lat pozbawienia wolności – komentował Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji, dodając, że oszukany sprzedawca powinien zgłosić sprawę na komisariacie.

lewy
fot. Epoznan.pl

RadioZET.pl/epoznan.pl/strz