Zamknij

Myślicie o pracy na lata? Oto zawody przyszłości

Redakcja
25.07.2017 06:48
Myślicie o pracy na lata? Oto zawody przyszłości
fot. Pixabay

Najbardziej przyszłościowymi zawodami są specjaliści big data (analiza baz danych), IT oraz robotyki i sztucznej inteligencji – wynika z raportu "Aktywni + Przyszłość Rynku Pracy".

Czy prezydent na dobre zerwał się z uwięzi PiS-u? Dyskutuj w serwisie Mam Zdanie

Z wyników badania zrealizowanego przez serwis z ogłoszeniami o pracę Gumtree.pl wynika, że aż 88 procent polskich studentów zgadza się ze stwierdzeniem, iż umiejętność korzystania z nowych technologii gwarantuje lepszą pracę.

Zobacz także

"Według raportu w przyszłości bardzo pożądane na rynku pracy będą umiejętności statystyczne i analizy dużych zbiorów danych, w połączeniu ze zdolnością interpretacji wyników w kontekście szerszych trendów społecznych" - czytamy w artykule.

Na rynku poszukiwani będą także specjaliści zajmujący się sztuczną inteligencją, inteligentnymi maszynami i robotami. Dobrze wynagradzani będą też ci, którzy dysponują zaawansowanymi i wyrafinowanymi umiejętnościami programistycznymi i deweloperskimi. W tych dziedzinach - jak pisze "Gazeta Polska Codziennie" - można wykształcić się już na wielu polskich uczelniach.

RadioZET.pl/PAP/DG