Zamknij

Otwarcie Trasy Kaszubskiej S6 opóźnione. Złe wieści dla kierowców

29.06.2022 11:23
Budowa Trasy Kaszubskiej S6
fot. PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER

Sierpień albo nawet wrzesień. To najbardziej prawdopodobne terminy otwarcia dwupasmowej Trasy Kaszubskiej, będącej częścią ekspresowej trasy S6 – ustaliło Radio ZET. Według rządowych zapowiedzi droga miała być otwarta w czerwcu, by odciążyć pomorskie drogi przed wakacjami.

Oficjalnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mówi, że Trasa Kaszubska na odcinku Gdynia - Bożepole Wielkie będzie otwarta dla ruchu w III kwartale 2022 roku. Reporter Radia ZET Maciej Bąk ustalił jednak, że właściwie niemożliwe jest uruchomienie drogi w lipcu. Najbardziej optymistycznym wariantem jest sierpień, a być może nawet wrzesień. A to oznacza, że Trasa Kaszubska w wakacje 2022 roku nie będzie żadną ulgą dla kierowców, stojących w wiecznych korkach na krajowej szóstce między Gdynią a Redą.

RadioZET: Otwarcie Trasy Kaszubskiej S6 opóźnione

Wykonawca prac uzasadnia opóźnienie między innymi wojną w Ukrainie i zakłóceniem łańcuchów dostaw. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mówi jednak o tym, że "zaangażowanie wykonawcy było niewystarczające" jeszcze przed wybuchem wojny.

Najwięcej do zrobienia jest na węźle Gdynia Kack, który ma łączyć obwodnicę Trójmiasta z Trasą Kaszubską. Prace nad dwupasmówką ruszyły na początku 2019 roku. Inwestycja pochłonęła około 1,5 miliarda złotych.

RadioZET.pl

C