Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Chciała sprzedać w internecie nerkę. Tłumaczyła potem, że żartowała

09.08.2018 17:45
xxx wiadomosci

Prokuratura Rejonowa w Otwocku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniej mieszkance powiatu, która ogłaszała w internecie, że za 20 tys. złotych sprzeda nerkę. Kobieta miała tłumaczyć śledczym, że był to żart.

Chciała sprzedać w internecie nerkę. Tłumaczyła potem, że żartowała fot. Marcin Smulczyński/EastNews

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W kwietniu Komenda Powiatowa Policji w Otwocku otrzymała informacje od kilku jednostek w kraju, że w wyniku pracy operacyjnej namierzyły na portalu ogłaszamy24.pl ogłoszenie zatytułowane "sprzedam nerkę" z ceną 20 tys. złotych.

Ustalono, że jego autorką jest 26-letnia mieszkanka powiatu otwockiego. "Kobieta została wezwana na przesłuchanie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego został jej przedstawiony zarzut z art. 43 ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów" - poinformował PAP nadkom. Daniel Niezdropa z KPP w Otwocku.

Artykuł ten stanowi, że "kto rozpowszechnia ogłoszenie o odpłatnym zbyciu, nabyciu lub o pośredniczeniu w odpłatnym zbyciu lub nabyciu komórki, tkanki lub narządu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

26-latka nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. Podczas przesłuchania wyjaśniła, że zamieszczone przez nią ogłoszenie było tylko żartem. Śledczy jej nie uwierzyli, bo z policyjnych danych wynika, że informację w sieci zamieszczono w kwietniu, a później odświeżano w maju.

"Skierowaliśmy do Sądu Rejonowego w Otwocku akt oskarżenia w tej sprawie" - poinformowała w czwartek PAP prok. Jolanta Łubkowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Sprawa niebawem trafi na wokandę.

RadioZet.pl/PAP/bm

Oceń