Zamknij

Nastolatek zaginął na obozie. Z zalewu wyłowiono jego zwłoki

PAP
02.07.2022 15:39
Zwłoki nastolatka w Zalewie Sulejowskim
fot. OSP Opoczno/Facebook

Ciało 17- latka odnaleziono w sobotę w Zalewie Sulejowskim w miejscowości Owczary (woj. łódzkie). Chłopca od piątku szukali m.in. policjanci i strażacy.

17-latek przyjechał nad Zalew Sulejowski (Łódzkie) z grupą młodych ludzi i ich opiekunów. - Chłopiec uczestniczył w tzw. obozie survivalowym. Szukano go do piątku. W sobotę znaleziono jego ciało - potwierdziła rzeczniczka opoczyńskiej policji asp.sztab. Barbara Stępień.

Według informacji, które policjanci i strażacy zebrali od uczestników obozu survivalowego w gminie Mniszków, najprawdopodobniej chłopiec zaginął jeszcze w nocy z czwartku na piątek. Przed południem w piątek rozpoczęto akcję poszukiwawczą.

17-latek zaginął na obozie surwiwalowym. Odnaleziono jego ciało

- Nastolatka szukała m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Tomaszowa Mazowieckiego, która miała do dyspozycji łódź z echosondą - przekazał rzecznik woj. straży pożarnej mł. bryg. Jędrzej Pawlak. - W sobotę, jeszcze przed ponownym przyjazdem nurków, zwłoki chłopca znaleźli strażacy w wodzie, w pobliżu miejscowości Owczary - poinformował.

W akcji poszukiwawczej, oprócz policjantów i nurków, uczestniczyło sześć zastępów strażaków, w tym cztery zastępy ochotnicze.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Hubert Bekrycht

C