Zamknij

Owsiak ostro o 2 mld dla TVP. Ogłosił akcję. Chce zebrać milion "lajków"

08.03.2020 13:13
Jurek Owsiak
fot. Jan Bielecki/ East News

186 133 610 zł i 66 gr zebrano podczas tegorocznego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformował w niedzielę szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. Odnosząc się do kwestii 2 mld zł przekazanych jako rekompensatę abonamentową dla TVP i PR, Owsiak ogłosił na Facebooku specjalną akcję. "Jeśli uważasz, że te pieniądze powinny być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia Polaków - kliknij: lubię to".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostateczny wynik 28. Finału WOŚP, który odbył się 12 stycznia, ogłoszono podczas konferencji w siedzibie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

Zobacz także

"Tego nie da się wymazać. To jest ogromna suma. Suma, za którą teraz będziemy mogli kupić sprzęt medyczny, nad którym już się zastanawiamy. Nasi eksperci już rozmawiają ze szpitalami, z lekarzami na ten temat" - powiedział Owsiak. Podkreślił również, że Polacy udowodnili, że potrafią robić rzeczy ważne i podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce.

Jurek Owsiak odniósł się także do podpisanej przez Andrzeja Dudę ustawy abonamentowej, dającej TVP rekompensatę finansową w wysokości blisko 2 mld zł.

Zobacz także

- Po raz kolejny dobrze wydamy te pieniądze. Ta suma to niecałe 10% z 2 miliardów przeznaczonych na telewizję państwową. Jak dużo moglibyśmy zdziałać w ochronie zdrowia Polaków gdybyśmy dysponowali taką sumą pieniędzy!

Szef Fundacji WOŚP ogłosił także specjalną akcję w mediach społecznościowych:

- Jeśli uważasz, że te pieniądze powinny być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia Polaków - kliknij "lubię to". 

- Jak zbierzemy milion "lajków" będziemy mieć prawo, by mówić, że te pieniądze zostały przeznaczone niezgodnie z wolą narodu - podkreślił.

Owsiak dodał, że liczy na to, że głos ten będzie ważnym przyczynkiem do narodowej dyskusji o naszym zdrowiu.

RadioZET.pl

C