Zamknij

Owsiak pisze do sztabów WOŚP: Morderstwo wywróciło to wszystko do góry nogami

Redakcja
15.01.2019 13:55
owsiak rezygnuje wośp
fot. Lukasz Klos/REPORTER

Jurek Owsiak zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa WOŚP. Decyzję podjął po informacji o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który podczas 27. finału Orkiestry został śmiertelnie ugodzony nożem. We wtorek Owsiak wysłał listy do sztabów WOŚP, tłumacząc swoją decyzję – donosi Onet.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jurek Owsiak, twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rozesłał we wtorek do sztabów, które uczestniczyły w 27. finale WOŚP, listy z podziękowaniami.

Owsiak tłumaczy jednocześnie decyzję o rezygnacji z funkcji szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i prezesa zarządu Fundacji WOŚP. Jak pisze, „to barbarzyńskie zdarzenie, które miało miejsce na koncercie finałowym musi mieć kogoś, kto także poczuwa się do odpowiedzialności za zorganizowanie takiego przedsięwzięcia”.

Zobacz także

„Kochani, Fundacja gra i grać będzie do końca świata i jeden dzień dłużej.

Ja, Jurek Owsiak, złożyłem rezygnację z bycia Prezesem Zarządu. Ale to nadal Zarząd, który się składa z Lidii Owsiak, prof. Piotra Burczyńskiego i prof. Bohdana Maruszewskiego. To nadal nasze biuro na ulicy Dominikańskiej, które teraz, na pełnych obrotach, do końca lutego będzie rozliczać Finał. To nadal pracująca Fundacja, która kupuje sprzęt medyczny i prowadzi swoje działania.

Uważam, że to barbarzyńskie zdarzenie, które miało miejsce na koncercie finałowym musi mieć kogoś, kto także poczuwa się do odpowiedzialności za zorganizowanie takiego przedsięwzięcia. I tak właśnie ja to czuję. Stąd ta rezygnacja z funkcji, która wiązała się z bardzo szerokimi działaniami i decyzjami. Jeszcze bardziej będziemy chcieli pokazać, jak wspaniale gra Fundacja i jak fantastycznie potrafi realizować swoje cele. Finał przeszedł fenomenalnie.

Z każdego sztabu dostajemy super wiadomości, a policja już ogłosiła, że było wyjątkowo spokojnie, choć morderstwo w Gdańsku wywróciło to wszystko do góry nogami. Nie przestajemy grać, a z Waszą pomocą myślę, że Fundacja będzie grać jeszcze skuteczniej.

Każdy z Was niech będzie otwarty na to w jaki sposób reagować na to, co wydarzyło się w Gdańsku. Miejmy w sobie nadal ogromne pokłady przyjaźni. I pamiętajmy, że znowu za rok będziemy chcieli prosić Polaków, aby grali razem z nami.

Podziękujcie wszystkim wolontariuszom, postarajcie się trafić do każdego, kto wspierał Orkiestrę i Wasz sztab. Zróbcie wszystko, aby każdemu podziękować, uciskać, przesłać także od nas gorące podziękowania. Dzięki! Jurek” – brzmi treść listu.

Murem za Owsiakiem

Po ogłoszeniu decyzji o rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa WOŚP w sieci zawrzało. Internauci hashtagami #MuremZaOwsiakiem i #JurekZostan starają się przekonać Jurka Owsiaka do zmiany decyzji. Akcję wspierają znani Polacy, wśród nich Maja Ostaszewska, Janina Ochojska, Anja Rubik, Anna Dymna czy arcybiskup Stanisław Gądecki.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet/MK