PZU wycofuje sie z gigantycznej pensji dla swojego tymczasowego prezesa

Redakcja
03.04.2017 10:56
PZU
fot. East News

PZU wycofa się z gigantycznej pensji dla pełniącego obowiązki prezesa spółki - dowiedziało się Radio ZET. W zeszłym tygodniu Rada Nadzorcza ubezpieczyciela podjęła uchwałę, że delegowany na trzy miesiące na szefa zarządu Marcin Chludziński będzie zarabiał 120 tysięcy miesięcznie. Jest to jednak sprzeczne z nową ustawą kominową, która obniża pensje prezesów państwowych spółek.

Chludziński będzie zarabiał połowę mniej - na tyle pozwala bowiem ustawa kominowa uchwalona w zeszłym roku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. PZU tłumaczy, że rada nadzorcza jeszcze nie zdążyła dostosować wynagrodzeń do nowej ustawy.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio ZET, p.o. prezesa nie będzie brał pieniędzy za swoją pracę do momentu zmiany przepisów wewnątrz firmy i dostosowaniu ich do nowego prawa. Uchwała, którą podjęto w sprawie olbrzymiego wynagrodzenia dla Chludzińskiego przestanie obowiązywać.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Chludziński zastąpił Michała Krupińskiego uważanego za człowieka Zbigniewa Ziobry. Na początku lutego zmienił się skład rady nadzorczej PZU - na miejsce ludzi ministra sprawiedliwości przyszli współpracownicy wicepermiera Mateusza Morawieckiego.

RadioZET.pl/RO/MP