Radio ZET: Potężna awaria liczników prądu. Ludzie marzną w swoich domach

Redakcja
30.11.2018 16:22
Radio ZET: Potężna awaria liczników prądu. Ludzie marzną w swoich domach
fot. Shutterstock

PGE Dystrybucja apeluje do swoich klientów, żeby zgłaszali awarie tzw. liczników przedpłatowych. Możliwe, że problem braku prądu dotyczy osób kupujących w ten sposób energię w całej centralnej i wschodniej Polsce. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Informacje o awarii dostaliśmy na Czerwony Telefon Radia ZET od słuchacza ze Skarżyska-Kamiennej.

Awaria liczników przedpłatowych

Jak dowiedział się reporter Radia ZET Michał Dzienyński, awaria ma być usuwana na bieżąco. Osoby, które posiadają liczniki przedpłatowe, proszone są o telefon do pogotowia energetycznego. Specjaliści mają jeździć do domów i resetować liczniki.

Problem nie jest techniczny. Zawiodły systemy informatyczne – informuje biuro prasowe PGE Dystrybucja. Dla naszego słuchacza ze Skarżyska nie zmienia to faktu, że teraz marznie, bo ogrzewanie w domu ma na prąd.

– Nie mam możliwości doładowania energii elektrycznej. Rozwiązania nie ma. Jak długo będziemy marznąć? To jest ciekawa sprawa! – mówi w rozmowie z Radiem ZET. 

Zobacz także

Liczniki przedpłatowe działają jak komórki doładowywane na kartę. Z góry poprzez kod kupuje się energię za określoną sumę. Teraz zepsuł się system, który pozwala doładować taki licznik.

RadioZET.pl/Michał Dzienyński/DG